Muzeum idealne dla maluchów
Dokąd w Poznaniu wybrać się z dziećmi! Do Muzeum Archeologicznego przy ulicy Wodnej 27. Spędziliśmy tam prawie 2 godziny i ani przez chwilę nie było mowy o nudzie czy marudzeniu. Jeśli para 4 latków po wyjściu z muzeum pyta: czy jeszcze kiedyś możemy tu wrócić – to lepszej rekomendacji nie potrzeba!
Muzeum podzielone jest na ekspozycje tematyczne. Odwiedzamy między innymi: Starożytny Egipt, zaglądamy do Sudanu, by za chwilę przyjrzeć się pradziejom Wielkopolski.
Zwiedzanie dla dzieci z wyjątkowym przewodnikiem
Polecamy wybrać zwiedzanie z przewodnikiem audio – nie bójcie się tego rozwiązania dla dzieci. Można wybrać ścieżkę dźwiękową (prawie jak w kultowej Szansie na sukces Wojtka Manna :)) dla dzieci lub dorosłych. Moje czterolatki znakomicie odebrały zaproponowaną formę zwiedzania, w której w rolę przewodnika wciela się mały Janek. Janek „przez słuchawki” odprowadza nas po ekspozycji, udzielając wskazówek, zachęcając do zabawy i przekazując najważniejsze informacje o eksponatach. Słucha się tego naprawdę miło!
Muzeum pełne atrakcji
Ale nie tylko słuchawki zrobiły wrażenie na dzieciach. Cały obiekt jest dosłownie naszpikowany kącikami aktywizującymi dla dzieci. Maluchy mogą przymierzyć strój faraona, zwiedzać ekspozycję w stroju archeologa, ubrać zbroję rycerską czy poukładać puzzle. Układanek, zagadek, zadań do wykonania jest tutaj naprawdę bez liku. Wszystko przygotowane z pomysłem i estetycznie wykonane.
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu to miejsce, w którym czuć, że dzieci są tutaj lubiane i oczekiwane. Ważna informacja dla rodziców i nauczycieli: muzeum zaprasza na wyjątkowe lekcje muzealne, mogą z nich skorzystać już grypy w wieku od 3 lat!
My z pewnością będziemy tam wracać. Muzeum Archeologiczne to naprawdę dobry pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem w Poznaniu.
Muzeum czeka na zwiedzających 6 dni w tygodniu: od wtorku do niedzieli. Bilet ulgowy to koszt 6 zł, bilet dla osoby dorosłej 10 zł – w kasie można bez problemu zapłacić kartą. Wypożyczenie słuchawek z audioprzewodnikiem jest wliczone w cenę biletu. Na zwiedzenie trzeba zarezerwować sobie około 2 godziny (trasa dla dzieci). Ważna informacja – w soboty wstęp jest bezpłatny.